Regional Climate Talks (Olomouc): Dopady klimatické změny v ČR

Jako zástupce XR jsem byl pozván do debaty s Radimem Tolaszem, naším zástupcem v IPCC, a Romanou Březovskou z MŽP, která se věnuje adaptačním opatřením. Téma mělo být dopady klimatické změny, co můžeme dělat pro zmírnění situace a adaptace.

Můj úvodní příspěvek byl na téma Jak vážná je klimatická krize? (PDF, 6 MB) s podtitulem Politicky nekorektních 10 minut. :-)

Byla to jen malá ochutnávka z první části standardní, více než hodinové přednášky Míříme k vyhynutí, která má v plné verzi také druhou část „a co se s tím dá dělat“.

Debata byla korektní, doufám že i z mé strany, i když jsem byl samozřejmě v roli „alarmisty“, takže mým úkolem bylo státním úředníkům oponovat. V publiku bylo asi 20 lidí, někteří už angažovaní v řešení klimatické krize (Fridays for Future, Limity jsme my, Univerzity za klima, XR). Děkuji jim za velmi dobré dotazy.

Záznam debaty je na Facebookové stránce pořadatele EUROPEUM Institute for European Policy. Debatu moderovala a doplňovala informacemi týkajícími se EU Kateřina Davidová.

Děkuji za pozvání, takových akcí je potřeba pořádat co nejvíce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *