Přemůžeme oligopol našich mobilních operátorů?

Dle srovnání OECD patříme k zemím s enormně drahými službami mobilních operátoru. Ne tak podle ČTU, který má být regulátorem tohoto trhu. Podle jeho zpráv jsme naopak pod průměrem cen.

Jak je to možné?! Píše o tom aktuálně Jiří Peterka na Lupě:
Podle ČTÚ telefonujeme levně, naše peněženky nesouhlasí!

Nejde ale jen o ceny

Jde taky o služby a technologie. Reálně zaostáváme zejména v pokrytí moderním mobilním připojením k internetu a datovými limity (reklamy operátorů o tomto přímo lžou). Nabídka tarifů se obměňuje, ale nezlevňuje. Vánoční akce jsou k smíchu. Ono se pak ani nedá divit nadprůměrné výšce marží, které inkasují zdejší operátoři.

Silný zážitek pro neznalé jsou informace a srovnání zahraniční nabídky s místní (dokonce často společností se stejnou značkou), které lze nalézt ve Facebook skupině Nechceme předražené mobilní volání a služby.

Kdo za to může?

Co třeba Pavel Dvořák, předseda Rady ČTÚ, který je v křesle asi 5 let? Neměla by konečně padnout jeho hlava? Je čas napsat ministru průmyslu a pak možná premiérovi, že úřad nefunguje dobře a tím poškozuje konkurenceschopnost ČR.

Za bezzubost a neschopnost všechna pochybení úřadu vybírám nulovou podporu vstupu virtuálních operátorů do místních sítí.

Můžeme si za to sami!

Víte, že firemní zákazníci mají bez problému mnohem menší ceny (a to klidně i&pro rodinné příslušníky zaměstnanců)? Že by stejnou nabídku mohli poskytnout virtuální operátoři (a to pro všechny, nejen pro ty s kartičkou do Makra).

Nebuďme jako zákazníci konzervativní a vyžadujme lepší nabídku od konkurence a měňme operátory. A banky, dodavatele energií, pojištění, …