Třídíte odpad? Já ano!

MedvídekPů, po přečtení článku Lidé ročně vytřídí 34 kilo odpadu, nová kampaň to má zlepšit, si ve spotu Třídíte odpad? Já ne… stěžuje, že nemá kam házet. Jinak by prý třídil.

V komentářích převažuje „netřídím“. Lidi nadávají na paušální systém placení, několikrát se proto opakuje: Proč bych třídil, když každý týden vyvezou všechen odpad, co vyprodukuju?

Každé malé dítě přece ví, že dávat flašky nebo dokonce baterky do koše je zvěrstvo! Člověk nemusí být ekologický aktivista, aby to pochopil.

Podle průzkumu prý třídí 66 % lidí. (Tomu nevěřím, sám bych to odhadl na 40 %.) Nová kampaň se zaměří na zvýšení kvality tříděného odpadu. Jejím heslem bude Nebuďte líní: třiďte správně a součástí má být od února jaktridit.cz.

Raděj bych to ani nepsal, ale musím se podělit o zkušenost s odpaddědkem (obdoba hajzlbáby, které jsou ještě občas ke spatření a cizinci nám je jezdí nevěřícně okukovat). Přivezl jsem na vozíku, kromě jiného, tak 20 kilo papíru do sběrného dvora:

– Ten papír?
– Otráveně: Dej ho tam do toho kontejneru.
– Udiveně: Kterého!?
– Nedočkavě: No tam toho, jak je na něm napsaný spalitelný vodpad.

Brněnská spalovna je holt navržena na víc odpadu, tak je asi potřeba tam nasypat všechno, co hoří. Taky se vám zdá, že je někde něco špatně?